Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Adminok
Jasmine Grey
Diana V. Strzechowsk
Alec Vasquez
Violet Porter
chatbox

friss válaszok
Burn it ! - Diana &Andy
9th Október 2017, 03:34
írta: Diana V. Strzechowski
Cicuska aranykalitkája
8th Október 2017, 23:03
írta: Catherine Williams
Belső udvar
8th Október 2017, 21:29
írta: James Bryant
Belvárosi park
5th Október 2017, 23:17
írta: Alexis Rowe
Asztalok
4th Október 2017, 23:43
írta: Adele Vien
Játékostárs keresõ
29th Szeptember 2017, 10:51
Uszoda
28th Szeptember 2017, 23:19
írta: Christopher Gordon
Munkahely nyilvántartás
28th Szeptember 2017, 18:57
28th Szeptember 2017, 18:48
Cat & és a kandúr
27th Szeptember 2017, 22:32
írta: Catherine Williams
James Bryant
27th Szeptember 2017, 21:45
írta: Jasmine Grey
Alexis Rowe
19th Szeptember 2017, 16:16
írta: Jasmine Grey
Hiányzásnapló
31st Augusztus 2017, 21:00
írta: Violet Porter
Bárpult
30th Augusztus 2017, 01:34
írta: Adele Vien
A Kandúr "barlangja"
21st Augusztus 2017, 19:42
írta: Damien Tecuaneztli
belépett tagok

Nincs

Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég
A legtöbb felhasználó (44 fő) 25th Június 2016, 22:24-kor volt itt.

Sondre Mikkelson

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Sondre Mikkelson

Posztok :
1

Tárgy neve: Sondre Mikkelson ; Elküldve: 26th Március 2017, 15:10

Sondre Mikkelson

Sonne

Koppenhága, Dánia

1750.december.12

267 (44)

Vámpír

Magántanár

Varg Vikernes

ÁTVÁLTOZÁS: Mindig is elleneztem a kereszténységet. A templomok látványa dühített, a katolikus képmutatás gyűlöletet szült bennem. Szóval 1799-ben, nemsokkal húsvét előtt, Aarhusban felgyújtottam egy templomot. Éjfél után történt, a lángok messziről is látszottak. A csendőrök és tűzoltók siettek, úgyhogy menekülnöm kellett. Mivel kikötői város volt, az egyetlen utam a tengerbe vezetett. Korábban lefoglaltam egy csónakot, ami a tervek szerint várt engem. Ám a kis úti eszközömbe egy hitét vesztett pap, Victor Furgson várt engem. Csak bámult rám és egy szót sem szólt. Próbáltam elzavarni, mire villámsebesen mellettem termett és megharapott.

RANG: Szuverén, Árnyékok Nemzetsége

EGÉSZSÉGÜGYI ÁLLAPOT: Fizikai és pszichológiai szempontból is egészségesnek mondhatom magam.

MÁS FAJOKKAL VALÓ KAPCS.: Ismerem a vérállatokat, ismerek más vámpírokat, de semleges kapcsolatot ápolok mindegyik fajjal.

HOBBI: Régiségek gyűjtése, hangszerek és nyelvek tanulása, költészet.

VÁGYAK, ÁLMOK: Visszatérni az emberi élet szépségébe, újra napfényt látni, újra a múltba élni.

FÉLELMEK: A rémálmaimtól rettegek. És csodálom, ámde rettegek a napfénytől. És aggódok, hogy a megváltó halál nem jön el értem. Bár ha akarnám megölhetném magam, de tartok az öngyilkosság gondolatától.

ERŐSSÉGEK: A jellememben tudhatom az erősségem. Ugyan fizikailag is teljesen jó erőbe vagyok, de az erősségem még mindig a viselkedésem és a gondolataimban tudhatom. Nem nézem le az ellenfeleim, tisztelem a másikat. Nem szokásom bohóckodni vagy mást lenézni. Jó a beszédkészségem, jobb szeretek szavakban letudni egy harcot, mint puszta ököllel vagy fegyverrel.

GYENGESÉGEK: Félek a nagyobb társaságaktól, a rémálmok rémesen befolyásolják a viselkedésem. Na és a templomok... jobb szeretem a földdel egyenlővé tenni őket.
SZÜLŐK:
Shavo Mikkelson - apám, ötven évesen halt meg, gyomorrákban. Koppenhágában lett eltemetve.
Matja Mikkelson - anyám, születésemkor meghalt. Apám mellé van temetve

TESTVÉREK: Ulf Mikkelson - Bátyám, húsz éves korában eltűnt. Ha valami csoda folytán ma is él, nappaljáró leszek.

EGYÉB HOZZÁTARTOZÓK: Victor Furgson - túlzás lenne mesteremnek hívni. Mégis megtanított egy s másra. Szerinte hálátlan tanítvány voltam, csak mert a gyilkolás kevésbé érdekelt mint mondjuk a művészet

ELŐTÖRTÉNET/SZJ PÉLDA: Az első fáklya hatalmas ricsajjal csapódik be a színezett üvegen. A lángok már kintről látszanak. Pedig ennek alig kéne fényt árasztania. Kihúzom a földből a következő fáklyát és tüzet kelesztek. A másodikat már a tetőre dobom. A templom régi. Nem újították fel, gyorsan lángra kap. Minden tiszteletem, hogy van olyan aki még kijár az erdő szélére a hamis Istenéhez imádkozni.
A pap kirohan az ajtón. Nincs rajta a díszes reverenda, csupán egy fekete felső és mackó nadrág. Lábai mezítláb csattognak a sáros földön.
Meghökken mikor meglát.
Hátratett kézzel várom, sportzakóba, sötétkék ingbe, vászonnadrágba és lakkcipőbe.
- Jó estét, atyám! - köszönök rá. - Szép esténk van, nemde?
- Isten nevére, mit tett maga?!
Szemeimet ráemelem a lángoló templomra majd vissza a papra.
- Szentségtelen helyet pusztítok. A maga buzgó kereszténységének itt nincs helye. Ez itt észak. A vikingek és Odin otthona. Maga pedig szennyezi a földünket, atyám.
A pap hangja magas és rikácsolóvá válik.
- Ez... ez a templom több száz éves!
- Akárcsak jó magam.
A pap szeme elkerekedik. Itt nincs menekvés. Nincs megállás. Az éhség rémesen mar. Szép lassan elindulok felé. Ő pedig hátrál. Azt hiszem ideje befejezni a mondandóm, mielőtt a hatóságok kiérnek ide. A füst az ég felé terjeng, több kilométerről is látszik.
- Ugyan megfogadtam egykoron, hogy bohócok véréből nem lakmározom, most meg kell mégis tennem. Ahogy a költő mondaná: "A Halál nem válogat, visz ártatlant és fiatalt." A maga esetében szerencsére egyik miatt sem kell aggódnom.
A pap ekkor megfordul és elkezd futni. Öreg már, nem jut messze. Egy szempillantás alatt a hátára vetem magam és magam felé fordítom.
- Nézzen a szemembe, atyám!
A pap ijedt arca felém fordul és a szemembe néz. Pompás. Hadd rettegjen élete utolsó órájába. Erősen koncentrálok és felhasználom az adottságomat. A lángok amik az arcomat megvilágítják, egyre sötétülnek. Mélyebb és mélyebb árnyalatba tolódnak. Lassan minden fény ami beterített engem, a pap számára sötétséggé változik.
- Mondj egy imát az istenedhez, te bohóc! - suttogom majd a nyakába mélyesztem a fogam.
A vére keserű és undorító. De már csak dacból a halálba küldöm. Amint végzek a teste elernyed és minden élet elszáll belőle.
A távolba felzúg a sziréna. Gyorsnak kell lennem. Felkapom a pap holttestét és a templom felé megyek. Nem sokkal a lángoktól megállva a lábánál fogva elkapom és behajítom az ablakon. Mire kiérnek a mentők, a rendőrök és a tűzoltók, ez az egész szentségtelen hely romokba dől. Így nem lesz nehéz kimagyarázni, ha a pap félig elhamvadt testén ütődés nyom lesz. Úgyis pár gerenda még megfogja nyomorítani ezt az átkozott testet.
Egy utolsó pillantást vetek a művemre majd az erdő sötétjébe bújva, elhagyom a helyet.

Vissza az elejére Go down

Sondre Mikkelson
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal